Jak zvýšit ratio?

Pokud se mluví o ratiu, je na mysli poměr mezi staženými a odeslanými daty. Zatímco na veřejných trackerech je víceméně jedno, kolik odešleme, na těch privátních to jedno samozřejmě není. Uživatelé, kteří mají ratio příliš nízké, totiž mohou být blokováni. Pojďme se tedy společně podívat na to, jakým způsobem ho můžeme konkrétně navýšit.

Upload nových torrentů
Tou hlavní možností je samozřejmě upload nového torrentu. Pokud máme zajímavý film, hudbu, hru nebo další žánr, o který by měli zájem ostatní uživatelé daného trackeru, můžeme torrent vytvořit, nahrát, přidat popis a následně pouze seedovat. Při velmi zajímavém titulu máme jistotu, že i během pár dní můžeme náš účet navýšit třeba i o několik desítek uploadnutých gigabytů, což nám poskytne skvělou možnost, jak můžeme v budoucnu delší dobu jenom stahovat.

Seedování stávajících torrentů
Jelikož leecher, tedy ten, kdo torrent stahuje, ho bere od ostatních uživatelů, mělo by být v našem zájmu mít neustále zapnutého klienta a neustále seedovat. Tedy dávat daný náš v minulosti stažený obsah ostatním k dispozici. Díky tomu si tak můžeme ratio vylepšovat bez starostí s tím, co nahrajeme a zda to bude splňovat podmínky. A čím déle budeme mít daný soubor aktivní v klientovi, tím samozřejmě lépe, jelikož čím více uživatelů tracenu, tím více bude soubor i v budoucnu stahován.

Finanční příspěvek
Další z poměrně zajímavých možností na tuzemských privátních trackerech jsou i finanční příspěvky. Díky nim mají tito uživatelé nejenom navyšovaný svůj upload, ale také jim po určité období není nijak počítán download. Díky tomu lze stahovat skutečně cokoliv, bez obav z toho, že by ratio jakkoliv kleslo. Pro člověka, který má peníze a nemá čas na vytváření nových torrentů, nebo nemá možnosti toho, aby mu neustále běžel počítač, je to rozhodně perfektní volba, jak stahovat bez rizika toho, že budeme zabanováni.