Je lepší veřejný, nebo privátní tracker?

Je lepší veřejný, nebo privátní tracker?

Bez trackerů se ve světě torrentů jenom těžko obejdeme. Právě díky nim totiž můžeme mít přístup k torrentům a právě díky nim máme možnost i jejich stahování. V současném světě existují dvě varianty, a to trackery veřejné, ale také trackery privátní. Pojďme se tedy podívat na možnosti, výhody a nevýhody obou z nich.

Veřejné trackery
Velkou výhodou je fakt, že není vyžadována registrace a tak může stahovat skutečně kdokoliv. To následně vede i k většímu množství Seederů, díky kterým můžeme daný soubor stahovat maximální rychlostí. Dalším pozitivem je jistě i množství souborů, které několikanásobně převyšují počet na řadě privátních trackerů. To logicky vede k tomu, že zde seženeme doslova cokoliv a máme to staženo za pár minut. Navíc můžeme stahovat takřka bez omezení, jelikož nejsme nijak limitování případným ratiem.
Negativem této možnosti jsou poté četné fake torrenty. Teprve až po jejich stažení můžeme zjistit, že jsme stáhli něco zcela jiného. Stejným problémem jsouce i nedostatečné popisy, nebo vysoká nekvalita některých torrentů. Vlivem tohoto nešvaru tak může být stahování z těchto zdrojů problematické.

Privátní trackery
Jejich pozitivem je přirozeně to, že je u nich dbáno na maximální kvalitu nahraných torrentů. Ty samozřejmě musí mít vyplněný detailní popis a musí splňovat všechny další požadavky. Tím jsou stoprocentně odfiltrovány různé falešné soubory a jako Leecher máme jistotu toho, že stáhneme skutečně to, co stáhnout chceme. A to ať už se jedná o hudbu, film či PC hru. Navíc mnozí uživatelé si v komunitě zakládají na tom, aby jejich torrenty byly skutečně TOP.
Negativem je určitě povinnost mít registraci, která ne vždy může být volně přístupná. Stejně tak je třeba počítat také s povinnostmi, které se týkají ratia, tedy poměru stažených a také uploadnutých dat. Nelze tedy stahovat skutečně bez omezení, aniž bychom buď dané soubory aktivně seedovali, nebo aniž bychom nahráli nový torrent.