Proč torrent?

Proč torrent? Jelikož vytváří komunity
Stáhnout si film dnes není zase až tak složitým problémem. Mnoho lidí logicky sahá i po různých datových úložištích, kde však ne vždy dostanou odpovídající kvalitu. Naproti tomu stahování přes torrent přináší v tomto směru velkou výhodu, jelikož tato forma doslova svádí k tomu vytvářet komunity. Daný soubor totiž nestahujete z žádného úložiště, ale stahujete ho z počítače jeho majitele, ale i z počítačů těch, kteří ho mají stažený (popřípadě mají jeho část).

Trackery hlídají kvalitu torrentů
Tento systém logicky vede k tomu, že i samotné privátní trackery kladou důraz na kvalitu nahrávaného obsahu – tedy nahrávaných torrentů. Nejenom kvalita obrazová a zvuková, ale i kvalita samotného popisu by měla být naprostým základem pro každého. Vy jako stahující poté přesně víte, co dostáváte. Naopak jako uploader pomůžete v tom, že právě vaše verze je ta, kterou lidé chtějí. A jelikož daný soubor mohou souběžně stahovat a seedovat všichni aktivní lidé se zapnutým klientem, rázem je komunita vytvořena. Komunita, kde lidé jenom neberou, ale kde ostatním také dávají.

Ratio určí, kdo je jaký týmový hráč
Součástí mnoha privátních trackerů je také ratio. Jednoduché číslo, které nám udává poměr mezi tím, jaké množství dat jsme stáhli a jaké množství dat jsme naopak odeslali ostatním členům. Tento poměr tak jasně ukáže, kdo je nejpřínosnějším členem komunity. I proto mají mnohé trackery v tomto směru jasně dané omezení, které je třeba plnit – uploadem, nebo i finančními příspěvky. Tím tak vzniká okruh lidí, kteří se vzájemně snaží o to, aby nebylo pouze pijavice, ale aby dokázaly komunitě něco přinést. Ta se jim poté odvděčuje tím, že právě na tento daný tracker mohou filmové, hudební nebo seriálové novinky logicky mířit jako první. A to s jistotou toho, že se nebude jednat o žádný fake torrent.