Release – soubory s jistotou skutečné kvality

Release – soubory s jistotou skutečné kvality

Nejenom se světem samotných torrentů, ale se světem stahování obecně jsou spojeny různé typy souborů. Samozřejmě velký podíl na šíření samotných dat mají běžní uživatelé, kteří v rámci základních znalostí vytvoří Rip z DVD, nebo z televize. Vzhledem k jejich nedostatečným zkušenostem nebo znalostem se ale ne vždy musí jednat o prvotřídní kvalitu. Naopak na zcela opačné straně se poté nacházejí soubory s označením jako Release.Za nimi většinou stojí ve světě filmů a hudby známá skupina, která si zakládá na kvalitě své práce. Jedny z těch nejznámějších u nás jsou poté DEViANCE, KiNOBOX. Samozřejmě zahraničí nabídne takových skupin na tisíce.

Špičková kvalita je poznávacím znakem
Ať už je to hudba, film či hra, vždy máte záruku špičkové kvality daného souboru a záruku toho, že se nejedná o žádné fake torrent. Právě na své pověsti spojené s kvalitou si většina těchto skupin zakládá. Samozřejmě vlivem vzniku nových skupin může docházet k tomu, že právě u nich kvalita také nebude vždy stoprocentní, jako u těch, které působí v tomto směru i desítky let. Žádná pevně daná norma a nepsané pravidlo totiž neurčuje, kdo může a kdo nemůže repase vydávat. Přesto ale existuje několik nepsaných pravidel, které se hlavně grupy s tradicí snaží neustále dodržovat.

Vývoj jde stále kupředu
Samozřejmě i jednotlivé skupiny a jejich pravidla se neustále vyvíjejí a upravují. Ideálním příkladem je fakt, že například v minulosti se musel každý vydané repase balit do menších ZIP souborů. Od toho je v současné době upuštěno. Důvod toho byl prostý, a to především nekvalitní připojení k internetu. Pokud došlo k jakémukoliv problému, nemusel být stahující odsouzen k novému stahování celého filmu, jelikož mu stačilo opětovně stáhnout pouze poškozenou část. Dnes, v době vysokorychlostního připojení je podobné dělení minulostí.