uTorrent- oblíbený torrent klient

uTorrent- oblíbený torrent klient

Stahování filmů, her, obrázků i dalších souborů může být někdy problematické, ale také pomalé. Existují ale velice šikovné programy, které tolik nezatěžují váš procesor a operační paměť, takzvaní torrent klienti. Jedná se o programy, které stahování velice usnadňují a také zvyšují jeho rychlost. Jedním z nejvíce oblíbených klientů pro stahování torrentů je nepochybně uTorrent.

Výhody uTorrentu oproti ostatním

uTorrent je prográmek o malé kapacitě, který se snadno instaluje, přitom je velice výkonný a lze u něj využívat nejrůznější funkce a nastavení. Také v jeho případě je hlavním cílem co nejmenší zátěž pro váš počítač, dokonce můžete při takovém stahování bez obav provádět i několik dalších paralelních operací. Nesporným plusem tohoto klienta je růst rychlosti stahování v případě, že určitý soubor stahuje zároveň více uživatelů. Často je to spíše naopak, tedy sdílené stahování je pomalejší.

Klient uTorrent podporuje stahování na globální úrovni, zároveň je možné stahovat i více souborů naráz. Stahování je automatické, takže se nebudete muset o nic starat. Jednou z užitečných funkcí je také podpora změny vzhledu, ovládání je přehledné a intuitivní. uTorrent podporuje proxy a také UPnP mapování portů, těch funkcí najdete ještě mnohem více, stačí si tento program stáhnout.

Stažení zdarma

Stažení klienta uTorrent je zdarma, instalace je velmi snadná. Stahovat pak můžete na všech velkých českých portálech, jako je například Slunečnice nebo Stahuj.cz.

Jak na stahování s uTorrentem?

Nyní už se dostáváme k jádru věci, tedy k samotnému stahování. Jistě vás bude zajímat, jak to probíhá. Základním krokem je samozřejmě stažení a instalace bittorentového klienta uTorrent. V současnosti je nejvíce používaná starší verze 2.2.1. Ve svém prohlížeči si otevřete internetové stránky trackeru, ve kterém pak zadejte potřebná data hledání. Můžete využít například isoHunt tracker, The Pirate Bay, Demonoid, nebo české trackery CzTorrent a TreZzor.

Nalezený torrent soubor pak přetáhnete do svého klienta uTorrent, po té postačí jen spuštění pomocí příslušné ikonky, kterou je zelená šipka a hlavní stahování je započato.